INVISALIGN është një shinë transparente e përbërë nga Rezine Poliuretani dhe Bisfenol A.
Përdorimi i shinave(te cilat përgatiten në laborator) krijojnë zhvendosje graduale të dhëmbëve. Shumica e pacientëve i ndërrojne keto shina cdo 2 javë.
TRAJTON:
– malokluzionë (keqkafshime) të tipit:
– kafshim i kryqëzuar
– kafshim i thellë
– overbite
– underbite
– dhëmbë të shtrembër apo protruduar(të dalë)
– grumbullime apo hapësira mes dhëmbëve.
PERFITIME:
– shina të padukshme për një trajtim diskret
– nuk është i nevojshëm përdorimi i telave apo braketave
– hiqen gjatë vakteve ushqimore
– lahen shume lehtë
– mishrat e dhëmbëve janë gjithë kohës të shëndetshme.
– Mbahet 22 orë në ditë,por mund të hiqen në raste të vecanta.
FAKTE:
– eshte prodhuar për herë të parë në vitin 1997
– 96% e pacientëve kane mbetur të kënaqur me rezultatin
Mesatarisht koha e trajtimit është 1 vit. Por varet gjithmonë nga rasti individual I pacientit

3 Responses

 1. What i do not understood is in truth how you are not actually a lot more well-liked than you may be right now.
  You’re very intelligent. You know thus significantly on the subject of
  this subject, made me individually imagine it from numerous various angles.
  Its like women and men don’t seem to be fascinated except it’s one
  thing to do with Woman gaga! Your individual stuffs excellent.
  Always deal with it up!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *